امروز فساد و اختلاس بیش از هر چیز مردم را می‌آزارد/به عدالت علی(ع) در قوه قضاییه نیازداریم

ائمه جمعه سراسر کشور امروز در آخرین جمعه سال 1397 با تبریک ماه مبارک رجب، به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرده و توجه به آن را خواستار شدند. هم‌چنین در نمازجمعه امروز بار دیگر به موضوع گرانی‌ها و توجه بیشتر مسئولان به معیشت خانواده‌های کم درآمد تاکید شد. ائمه جمعه با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام رییسی به ریاست قوه قضاییه، برخورد قاطع قوه قضاییه با دانه درشت‌های مفاسد اقتصادی را لازمه کار این قوه اعلام کردند.

امام جمعه همدان: اسلام، نظام و مردم سه اصل اساسی در کار من است

امام جمعه همدان گفت: جایگاه نهاد نماز جمعه از اول با تقدس آغاز شده و فراجناحی است و سه محور حفظ ارزش های اسلام، نظام مقدس اسلامی و مردم به عنوان ولی نعمت باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حبیب الله شعبانی در نخستین نماز جمعه خود در همدان، با ذکر نخستین خطبه پیامبر اکرم و دعوت به رعایت تقوا اظهار داشت: نگاه اسلام به اقتصاد مثبت است و توجه به معیشت در قرآن آمده است.

شعبانی با بیان این‌که اگر گرانی در بازارها ایجاد شود نتیجه قساوت قلب است، عنوان کرد: برای رهایی از این جنگ اقتصادی باید تلاش بیشتر کرد که مسئولان ما در این زمینه کوتاهی نمی‌کنند.

وی با بیان این‌که گرفتاری‌های اقتصادی نباید باعث جداشدن از معنویت شود، تاکید کرد: اهل احسان بوده و در ایام عید بیشتر به فکر نیازمندان باشید.

امام جمعه همدان در خطبه دوم با دعوت مردم به تقوای الهی، تصریح کرد: در روایات موجود است که در روز اول رجب کشتی نوح به حرکت درآمد که دنیا همانند دریای عمیقی بوده که تقوای الهی به مثابه سوارشدن در این کشتی است.

وی تاکید کرد: کسی که می خواهد به سفینه نجات سوار شود و به عروه الوثقی چنگ بزند به دنبال علی بن ابی طالب باشد و به ایشان متوسل شود .

شعبانی افزود: یکی از مطالبی که خداوند از بندگان خواسته، بازگشتن به ملکوت اعلی و سلامت قلب است، زیرا همان‌گونه که انسان که همان امانت الهی است را سلامت به این دنیا فرستاد برای بازگشت سالم نیز باید به امیر المومنین متوسل شد.

وی عنوان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به هوشمندی کامل نوشته شده است که نیاز دارد مقداری از نگاه‌های رسانه‌ای و همایشی از آن برداشته شود و به بهترین شکل با ورود جامعه نخبگان و دانشگاهی و برنامه‌های اجرایی و عملیاتی اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: خون‌های زیادی در این ۴۰ سال ریخته شده و پرچم اکنون در دست ما بوده و نوبت ماست که از پرچمی که از جنگ هابیل و قابیل به دست ما رسیده و در جبهه حق هستیم، محافظت کنیم تا به دست صاحب اصلی برسد.

وی خطاب به آیت الله محمدی گلپایگانی گفت: به نیابت همه جوانان این پیام را به مقام معظم رهبری برسانید که مردم حزب الهی و نخبگان همدانی با تمام قدرت و توان این مسیر را ادامه خواهند داد.

شعبانی افزود: این مردم هیچ‌گاه برسر دوراهی نخواهند ماند و با شناخت فرصت‌ها و تهدیدات مسیر خود را طی خواهند کرد.

وی با یادآوری خاطرات ائمه جمعه سابق استان، گفت: این مقام‌ها از فردی به فرد دیگر تغییر خواهد کرد و نباید فریب مسئولیت را خورد.

امام جمعه ورامین: فضای مجازی باید مدیریت شود

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ورامین با هشدار به خود و همه مسئولان نسبت به بی تفاوتی نسب به امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر بی‌تفاوت باشیم، آینده نگران کننده‌ای خواهیم داشت، چرا که دشمن با تمام توان به جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه کشور ما روی آورده و به دنبال قتل عام است، اما برخی از ما خوابیده‌ایم و هنوز به این باور نرسیده‌ایم، که باید فضای مجازی مدیریت شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، امام جمعه ورامین افزود: در خصوص امر به معروف و نهی از منکر قانون است، حکم خدا هست، ولی مجریان قانون کجایند، اگر به این ۲ فریضه عمل می‌شد، شاهد این مظاهر فساد در کشور نبودیم، اگر این ۲ فریضه غریب نبود، برخی افراد در برخی پست‌ها نبودند، اگر به قانون عمل می‌شد، این وضعیت نکبت بار اقتصادی پیش نمی‌آمد و یک نماینده مجلس جرأت حمایت از سران فتنه را به خود نمی‌داد.

وی با بیان این‌که از ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران و کشور می‌خواهم، حرکت بیشتری داشته باشند، ادامه داد: همه دستگاه‌ها، جایگاه‌ها و مردم در امر به معروف و نهی از منکر مسئولند، اما بنده از نیروی انتظامی می‌خواهم، با حضور قوی‌تر خود در راستای این امر تلاش کند و قطعاً دعای خیر مردم، به ویژه خانواده شهدا همراه آنها خواهد بود.

خطیب جمعه ورامین گفت: باور کنیم، که آمریکایی‌ها و عمال آنها به جنگ فرهنگی و اقتصادی علیه کشور ما روی آوردند، آنها جرأت تعرض نظامی ندارند و از قدرت نظامی ایران با خبر هستند و می‌دانند، اگر دست از پا خطا کنند و اراده تعرض نظامی به این ملت را داشته باشند، پوزه آنها به خاک مالیده می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این‌که غیرت انقلابی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر شکست دشمن در عرصه جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است، گفت: ما می‌بایست، در برابر تهاجم حداکثری دشمن تمام امکانات و توانایی‌های خود را به کار گرفته و به فضل الهی سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور کنیم.

وی با تاکید بر توجه بر ادای حق مردم دیار شهدای کفن پوش ۱۵ خرداد افزود: دولت مصوباتی در مورد اصلاح ساختار سیاسی و جغرافیایی استان‌های مختلف داشته است، ولی از این اصلاح در استان تهران تاکنون خبری نیست.

امام جمعه موقت ورامین اضافه کرد: سال‌هاست، به مردم ورامین وعده فرمانداری ویژه داده شده است و مراحل این امر در دولت‌های قبل طی شده است و حتی بنر تبریک نیز در سال‌های قبل در سطح شهر نصب شد.

محمودی از مسکوت ماندن تداوم این امر و مطالبه به حق مردم در دولت فعلی انتقاد کرد و گفت: اصلاح حریم شهری نیز می‌تواند مشکلات فراوانی که تاکنون این عدم اصلاح به همراه داشته است، رفع کند، اگرچه تاکنون این تأخیر موجه نبوده و سال‌ها به این منطقه آسیب زده است و قطعاً می‌بایست، برای این تأخیر به مردم پاسخگو بود، اما حال که پرونده این مساله در کشور گشوده شده است، مردم ورامین نیز منتظرند، هرچه سریع‌تر به حق خود برسند.

امام جمعه شیراز: تبعیت از ولی امر تنها راه انجام درست امور است

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تبریک ایام مبارک ماه رجب و هم‌چنین حلول سال نو، تصریح کرد که تنها راه انجام درست امور تبعیت محض از ولی امر است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال 97 گفت: خداوند به هر انسانی یک فرصت عطا می‌کند، ما در فرصتی که هستیم باید کارمان را درست انجام دهیم، درست بودن کار به این است که بدانیم ولی امر زمان از ما چه می‌خواهد.

امام جمعه شیراز با اشاره به قرار داشتن در ایام سالگرد رحلت مرجع ارزشمند و عالیقدر منطقه فارس، حضرت آیت الله العظمی سیدنورالدین هاشمی، گفت: از ویژگی‌های این شخصیت بزرگ آن بود که دین را در همه ابعادش می‌خواست و دنبال می‌کرد.

دژکام با تصریح این‌که سال 98 ممکن است دشمن تحریم‌های سنگین پیش‌بینی و اعمال کند، گفت: همه باید از همین الآن پاشنه‌ها را بکشیم تا پشت سر آقا حرکت کنیم و اجازه ندهیم حرف رهبرمان زمین بماند؛ باید همراه با رهبر انقلاب حرکت کرد نه قدمی عقب‌تر نه قدمی جلوتر.

دژکام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری، این مطالب را نگاهی جدید به مسائل جامعه دانست و گفت: باید صحبت‌های آقا را گوش کرده یا بخوانیم و تلاش ما این باشد که رفتار انقلابی را مطابق نظر ایشان تنظیم کنیم.

امام جمعه شیراز با بیان این‌که مسیر رسیدن به معنویت و اخلاق و تربیت متعالی، صراط مستقیم مورد تاکید دین اسلام و قرآن و اهل بیت است، گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که بیش از امیرالمومنین(ع) هستی را شناخته است؛ مسیری را که ایشان نشان داده باید تبیین کرد؛ مسیری که آغاز، هدف و انجام انسان را مشخص می‌کند.

او با بیان این‌که این مطالب در بحث معرفت نظری مطرح می‌شود، تصریح کرد: همه باید به این مباحث نظری پایبند باشیم، نمی‌توان فقط مدعی بود که ما مباحث را مطرح کردیم حالا دیگران عمل کنند، هر فردی خودش باید ابتدا پایبند معنویت و اخلاق و تربیت باشد.

امام جمعه شیراز با یادآوری این‌که امروز به دلیل مشکل ترافیک و دشواری تردد در مسیر رسیدن به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، نماز جمعه شیراز با تاخیر آغاز شد، بر لزوم توجه به ایجاد و گسترش دسترسی‌های مناسب به حرم مطهر تاکید و ابراز امیدواری کرد که با حمایت تمام مسئولان و همراهی همه دستگاه‌ها این مهم انجام شود.

دژکام در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در دو مسجد نیوزلند، این حرکت را محکوم و اضافه کرد که این مشکلات و مسائل جهان اسلام را به پیشگاه خداوند متعال شکایت می‌بریم.

امام جمعه موقت یزد: قوه‌قضائیه با دانه درشت‌های فساد اقتصادی قاطع‌تر برخورد کند

امام جمعه موقت یزد با اشاره به معرفی رییس جدید قوه قضائیه از سوی مقام معظم رهبری، گفت: برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی باید قاطعانه و در راستای حمایت از حقوق ملت باشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام«سیدمحمد آیت‌الهی» در خطبه های این هفته 24 اسفندماه نماز جمعه یزد با اشاره به انتصاب رییس جدید قوه قضائیه، اظهار کرد: رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری باید ملاک اجرایی و برنامه‌ریزی مدیریت جدید قوه قضائیه قرار گیرد.

وی ریشه‌کن کردن مفاسد اقتصادی را از دیگر ضرورت‌های اجرایی قوه قضائیه دانست و افزود: برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی باید قاطعانه و در راستای حمایت از حقوق ملت باشد.

امام جمعه موقت یزد گفت: برنامه‌ریزی‌ها در نظام اسلامی باید طوری تدوین و اجرایی شوند که امکان فساد و اختلاس ایجاد نشود.

آیت الهی خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران کشور، تصریح کرد: مجلسی‌ها می‌توانند با اصلاح قوانین و دولتی‌ها هم با رفع موانع اجرا مانع بروز هرگونه فساد اقتصادی و سیاسی در کشور شوند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اعطای نشان ذولفقار به سردار قاسم سلیمانی، بیان کرد: اعطای این نشان در حقیقت بزرگداشت جریان مقاومت و تفکر بسیجی است.

وی با بیان این که سردار سلیمانی اولین فرمانده نظام اسلامی ایران است که مفتخر به دریافت نشان ذولفقار شده است، گفت: تبیعت بی چون و چرا از ولایت فقیه رمز پیروزی و سربلندی جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی است.

امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر پرخیرو برکت رییس جمهور به کشور عراق، تأکید کرد: خوشبختانه آمریکا و دیگر مستکبران جهان از این سفر خشمگین و عصبانی شدند و این نشان دهنده اقدام درست هیأت دولت در این سفر مهم بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد: امروز فساد و اختلاس بیشتر از هر چیزی مردم را آزار می‎دهد

نماینده ولی فقیه در لرستان بر لزوم برخورد جدی با هر گونه فساد و اختلاس در زمان مناسب تاکید کرد.

، آیت‎الله سیداحمد میرعمادی در نمازجمعه این هفته خرم آباد با بیان اینکه قوه قضائیه مجری عدالت و احقاق حق و مبارزه با هرگونه فساد، ظلم و تبعیض است، اظهار کرد: نیازمند تغییر و تحول در دستگاه قضا بودیم و انتصاب بجای حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه بسیار اقدامی بجا، مناسب و حساب شده بود چراکه او از علم، آگاهی، اجتهاد، فقاهت و سلامت کامل در طول این 40 سال برخوردار بوده است.

وی تاکید کرد: برخورد جدی با هر گونه فساد و اختلاس در زمان مناسب باید صورت پذیرد، چه دلیلی دارد پرونده اختلاسی که مربوط به سال 91 است امروز مورد رسیدگی قرار گیرد؟

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز فساد و اختلاس بیشتر از هر چیزی مردم را آزار می‎دهد، ادامه داد: رئیس قوه قضائیه باید با این مساله برخورد جدی کند و انتظار می‎رود که وی کشور را از دست اختلاس‌گران و مفسدان اقتصادی آزاد کند.

میرعمادی اهدای نشان افتخار ذوالفقار توسط مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی را بیانگر این دانست که نائب امام زمام از این سردار دلاور راضی است و گفت: حال اهدای این نشان تجلیل از مدافعان حرم و شهیدانی است که امنیت را به برای ما ایجاد کردند و پیام دیگر آن این است که در هیچ شرایطی با دشمن نباید سازش کرد و راه سربلندی همین راهی است که این سردار دلاور طی می‎کند.

امام جمعه خرم‎آباد با اشاره به سفر رئیس جمهوری به عراق نیز بیان کرد: این سفر نقطه عطفی در همکاری راهبری دو کشور بوده و نشان دهنده محبوبیت و قدرت جمهوری اسلامی است. عراق یک ظرفیت مهم اقتصادی، زیارتی، گردشگری و اجتماعی برای ایران است و مردم این کشور نیز همانند ایران شیعه و دوستدار اهل بیت هستند.

امام جمعه رشت: حضور ملت در صحنه عامل در امان ماندن کشور از جنگ است

امام جمعه رشت، حضور ملت در صحنه‌های انقلاب و راهپیمایی روز قدس و 22 بهمن را عامل در امان ماندن کشور از جنگ دانست و اضافه کرد: به برکت خون شهدا و جانبازان دشمن جرات اقدام نظامی علیه ایران را ندارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با بیان این‌که مردم در روزهای پایانی سال با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، گفت: مردم با حضور در صحنه های انقلاب همواره حمایت و پشتیبانی خودشان را از نظام نشان دادند و شایسته تقدیر هستند لذا از مسئولان می خواهیم نسبت به ایجاد رفاه اجتماعی برای مردم اهتمام بورزند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار از سوی مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: تاکنون این نشان به کسی اعطا نشده و در واقع رضایت ملت بزرگ ایران و شهدای مدافع حرم و خانواده های مکرم آنان است.

وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری بر مردمی بودن، شجاع بودن، انقلابی بودن و فسادستیزی در دستگاه قضا تاکید دارند، گفت: دستگاه قضایی باید ملجا مردم باشد و پاسخگویی و رسیدگی به موقع به پرونده‌ها را در دستور کار قرار دهد. رهبر انقلاب در انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه همین نکات را متذکر و خواستار حضور افراد انقلابی، متعهد و قاطع در دستگاه قضا شدند.

فلاحتی با بیان این‌که قاضی انقلابی با جرایم و فساد برخورد قاطع دارد، عنوان کرد: مسئولان و متولیان دستگاه قضا باید ضد فساد باشند و فارغ از جناح بندی و باندبازی عمل کنند.

وی پیامدهای سفر رئیس جمهور به عراق را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: امروز کشورهای بسیاری هستند که علاقه دارند با ایران روابط اجتماعی و اقتصادی داشته باشند، اما آمریکا هرگز به نفع ایران کار نخواهد کرد و رابطه با آمریکا و اروپا سودی نخواهد داشت.

امام جمعه رشت با اشاره به نقش والدین به ویژه مادر در تربیت فرزندان، گفت: مادران نباید فرزندان خود را از خوردن شیر مادر محروم کنند، زیرا این نعمتی برای فرزندان است تا از سلامت جسمی و روانی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه تربیت اسلامی فرزندان از زمان تولد و حتی قبل از تولد آغاز می شود، تاکید کرد: خواندن اذان و اقامه در گوش نوزاد او را با فطرت توحیدی پیوند می زند و لذا والدین نسبت به تربیت فرزندان با محوریت دین توجه داشته باشند. دین مبین اسلام برای تمام مراحل رشد انسان برنامه دارد تا او را به سعادت رهنمون سازد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن نیمه رجب و روزهای اعتکاف قرار داریم، متذکر شد: اعتکاف فرصتی برای خودسازی و بازگشت انسان به فطرت خود است و خوشبختانه شاهد استقبال جوانان و نوجوانان از مراسم معنوی اعتکاف هستیم. بی تردید این پیوند با معنویات کشور و نظام ما را از همه توطئه ها مصون می دارد و تلاش دشمن برای دور کردن جامعه از اعتقادات و معنویات را با شکست مواجه می کند.

امام جمعه قم: اگر هوای کشورهای همسایه را داشته باشیم در زمان بحران،تحریم اثری ندارد

امام جمعه قم گفت: ایران با 15 کشور همسایه است، اگر هوای کشورهای همسایه را داشته باشیم،در زمان بحران،تحریم اثری ندارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در آخرین نماز جمعه سال جاری در مصلی قدس قم عنوان کرد: ابعاد مختلفی در تحقق عدالت اجتماعی وجود دارد که انصاف، مساوات،عدم تبعیض،عدم افراط و تفریط و توازن از آن جمله است.

حسینی بوشهری گفت: بسیاری از مشکلات در جامعه در گرو نادیده گرفتن عدالت است، اگر به عدالت اجتماعی توجه شود مردم در زمان بحران، در کنار مسئولان می مانند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد:از طرفی سبک زندگی ما باید به گونه‌ای باشد که در کار خیر و گره گشایی از مشکلات مردم، پیشقدم باشیم تا عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند.

وی در بخش دیگری بیان کرد: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان از کلاس‌های مهم بندگی است، فرصت‌های خوبی در ماه مبارک رجب وجود دارد و باید از فضیلت‌ها و دعاها غفلت نکنیم. 13 رجب سالروز میلاد امام علی(ع) است پیامبر (ص) در مورد ایشان فرمود اگر دریاها مرکب و جنگ ها قلم شوند نمی‌توان فضیلت‌های امیرالمومنین(ع) را بیان کرد.

وی گفت:روز 26 اسفند ماه سالروز رحلت یادگار امام،حاج سید احمد آقای خمینی است، وی در زمان امام(ره) امین و مشاور و همراه بود و بعد از ارتحال امام(ره)، سربازی وفادار در کنار رهبری بود که ولایت مداری را با بیاینات و مواضع به اثبات رساند.

حسینی بوشهری افزود: به روزهای پایانی سال جدید نزدیک می شویم و یک سال را با همه فرازها و فرودها پشت سر گذاشته ایم و در راس همه این ها،ایستادگی مردم در برابر ابرقدرت های جهان یکی از ویژگی های مهم امسال بود.باید از فرصت های سال جدید استفاده کرده و دیگران را نیز در شادی های خود شریک کنیم،مردم نیازمند زیادی در جامعه زندگی می‌کنند، با وجود وضعیت اقتصادی نامناسب و تنگناها، در سال جدید به گفته مسئولان کمیته امداد قم، کمک‌های مردمی در 14 اسفند ماه از سالهای قبل بیشتر است.

امام جمعه قم اظهار کرد:مردم ما متدین هستند و هم نوعان را دوست دارند و وقتی مشکلات دیگران را می‌بینند حس نوع دوستی در جامعه زنده می‌شود.

وی گفت:دشمن تصور می‌کند با افزایش تنگناها، مردم از دیگران غافل می‌شوند، در حالی که مهربانی و دستگیری از نیازمندان افزایش می‌یابد.

حسینی بوشهری تاکید کرد:فروردین بیان گر صله رحم و دیدار با آشنایان است، اما ولنگاری در جامعه اسلامی معنایی ندارد و به بهانه عید، نباید مرزهای اسلامی شکسته شود و ما بی تفاوت باشیم.

وی اظهار کرد: در روزهای اخیر، آیت الله رئیسی از سوی رهبری به ریاست قوه قضائیه منصوب شدند و یک دستورالعمل در 8 بند به ایشان ابلاغ شد، امید است وی موفق باشند و مشکلاتی که کمابیش در دستگاه قضائی وجود دارد حل شود و رئیسی به مسائل دستگاه قضائی بپردازند.

امام جمعه قم افزود:جوان گرایی و مردمی بودن و انقلاب بودن و ضد فساد بودن و اطاله دادرسی از مسائلی است که باید مورد توجه دستگاه قضائی باشد.

وی خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به کشور عراق، اوج اقتدار ایران را نشان می دهد،در حالی که ترامپ با وجود هزینه های میلیارد دلاری در منطقه اما به عنوان رئیس ابرقدرت دنیا شبانه به عراق می رود تا کسی او را نبیند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: اما رئیس جمهور ایران در روز روشن به عراق سفر می کند و با آن استقبال گرم نخست وزیر عراق مواجه و مبادلات اقتصادی در حد 20 میلیارد دلار طراحی می شود.

امام جمعه زنجان: نوروز به مانور تجمل‌گرایی تبدیل نشود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: مراسم نوروزی به مانور تجمل‌گرایی ما تبدیل نشود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های آخرین نمازجمعه سال‌جاری، با اشاره به ۲۴ اسفندماه که مصادف است با سالروز تهدید صدام برای بمباران نمازجمعه تهران، اظهار کرد: نمازجمعه قرارگاه فرهنگی و محل تجمع انقلابیون و ولایت‌مداران است و دشمن تلاش می‌کند تا حضور مردم در نمازجمعه را کمرنگ کند، البته هرگز نتوانسته به این خواسته خود دست یابد.

وی ادامه داد: آن سال نمازجمعه تهران توسط منافقان به خاک و خون کشیده شد ولی با صلابت و پایداری مردم و امام جمعه، نماز در صفوف به هم فشرده ادامه پیدا کرد؛ در واقع دشمن از مسجد و نمازجمعه هراس دارد و برای ضربه زدن، در مورد نماز و نمازجمعه برنامه‌ریزی می‌کند، از همین رو باید آگاه و هوشیار باشیم.

خاتمی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سال نو، تصریح کرد: متاسفانه سال سختی را به لحاظ اقتصادی پشت سر گذاشتیم و سفره بسیاری از مردم کوچک شده است که باید به فکر آن‌ها باشیم؛ در واقع باید با حفظ کرامت به فکر خانواده‌های محروم و نیازمند باشیم و مراسم نوروزی به مانور تجمل‌گرایی ما تبدیل نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین به انتخاب آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در هشت محور، انتظارات و اولویت‌ها را بیان کرده‌اند و امیدواریم شاهد تحول در این قوه باشیم. انتظار مردم نیز از آیت‌الله رئیسی، برخورد با قوت و قدرت با فساد است.

وی به اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: سردار سلیمانی در حال حاضر همانند مالک‌اشتر در دوران امام علی (ع) در حال مبارزه با دشمنان است. اعطای این نشان نیز قدردانی از همه کسانی است که در مقابل تکفیر و استکبار جهانی ایستادند.

امام جمعه موقت اهواز : یکدیگر را به همراهی با دشمن متهم نکنیم

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به بررسی لوایح مقابله با پولشویی و FATF در کشور گفت: هیچ لایحه‌ای نیست که کاملا منفعت یا کاملا ضرر باشد. متهم کردن یکدیگر به همراهی با دشمن اجازه نمی‌دهد نظرات آزادانه مطرح شوند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز (24 اسفندماه) با اشاره به نزدیک بودن ایام ولادت امیرالمومنین(ع) و شأن و مقام این امام همام در بین انسان‌های اهل تفکر اظهار کرد: عدالت امام علی(ع)، گسترده و استثناناپذیر بود. عدالتی بود که در آن امیرالمومنین(ع) برای هیچ کس خط قرمزی نگذاشته بود. ما به عدالت امیرالمومنین(ع) در قوه قضاییه نیاز داریم و مردم انتظار این عدالت را از قوه قضاییه دارند. در حال حاضر این قوه به طور کامل مرجع مردم نیست.

حسن‌زاده ادامه داد: اگر به کسی ظلمی می‌شود، آن فرد چندان جرأت نمی‌کند که مساله را در قوه قضاییه مطرح کند. دلیل این مساله نیز اشکال مهم ساختاری از جمله طولانی بودن مراحل دادرسی است. چیزی که مردم می‌خواهند اجرای عدالت است. کسانی که قبل از انقلاب را ندیده‌اند، باید بدانند این‌که قوه قضاییه علیه یکی از بستگان مسئولین حکم صادر می‌کند، به هیچ‌وجه در دوران طاغوت نمی‌شد انتظار چنین چیزی را داشت. البته از زحمات قضاتی که در تلاش شبانه‌روزی به عدالت حکم می‌رانند، تقدیر و تشکر می‌کنیم اما امیدواریم قوه قضاییه به مرجع کامل مردم تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: البته این مساله محدود به قوه قضاییه نیست. نباید شرایط به گونه‌ای باشد که مشکلات و بیکاری برای یک نماینده مجلس یا مسئول و بستگان او نباشند. ما به عدالت کامل نیاز داریم.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: در خصوص مساله احتکار که مدتی صدا و سیما اخبار آن را بیان می‌کرد، باید گفت که احتکار که دیگر کار مجلس و دولت نیست. این مساله عدالت و انصافی است که ما باید نسبت به یکدیگر داشته باشیم. وظیفه دوم مسئولان این است که در دنیا زاهدانه زندگی کنند و به دنیا علاقه نداشته باشند. نباید مسئولان ما از سکونت در مناطق پایین شهر خجالت بکشند. مسئولین نباید تنها در گفتار و مصاحبه با مردم باشند، بلکه دوری از تکبر و همراه بودن با مردم در رفتار، وظیفه مسئولان است. دلسوزی و استقامت و البته تذکر به مسئولان در صورت انجام خطا از وظایف مردم نسبت به مسئولان است. با این صبر و استقامت در این جنگ اقتصادی نیز به پیروزی نهایی خواهیم رسید.

وی افزود: 25 اسفندماه سال 66 بمباران حلبچه رخ داد. این سلاح‌های شیمیایی را اروپایی‌ها به صدام دادند و به او چراغ سبز نشان دادند تا از این سلاح‌ها در جنگ علیه ما و حتی علیه مردم کشور خودش استفاده کند. این مساله نیز سند رسوایی دیگری برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها است.

امام جمعه موقت اهواز گفت: یکی از قدم‌هایی که در زمینه استقلال ما برداشته شد، ملی شدن نفت بود. در آن زمان مخالفان بسیاری می‌گفتند که ما قدرت اداره صنعت نفت را نداریم و انگلیسی‌ها باید همان گونه که نفت را کشف و استخراج کردند، آن را اداره کنند. بعد از پیروزی انقلاب در جهت استقلال عملی ما، گام‌های بسیار مهمی در این زمینه برداشته شد.

حسن‌زاده افرود: در هفته آخر سال قرار داریم و سفرهای نوروزی آغاز شده است. امیدواریم کسانی که به خوزستان سفر می‌کنند، یک سفر امن داشته باشند. امیدواریم با تلاش مسئولان چهره خوبی از خوزستان ارائه شود.

حسن‌زاده با اشاره به حادثه کشته شدن حدود 40 نفر از مسلمانان در حمله به دو مسجد در نیوزلند تصریح کرد: مقصر این مساله آمریکاست چرا که آمریکا خشونت را ترویج داد. آمریکا در بین مسلمانان گروه داعش را به وجود آورد. امیدواریم خداوند به زودی از آمریکا و همه کسانی که از او حمایت کردند انتقام بگیرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا