هیوندای توسان N لاین معرفی شد

فروش درخورتوجه کراس‌اور هیوندای توسان در بازار جهانی ادامه دارد. به‌زودی، این خودرو با نسخه‌ی N لاین و تجهیزات اسپرت هم تولید خواهد شد.

چند هفته قبل، هیوندای تیزرهایی از توسان N لاین منتشر کرده بود تا نویدبخش کراس‌اوری اسپرت و جوان‌پسند باشد. پیش‌ازاین، سری خودروهای N لاین با مدل‌هایی از ولوستر و i30 شناخته می‌شدند. هدف هیوندای از تولید این محصولات، ایجاد تنوع در سبد فروش و رقابت در بازار خودروهای بهینه‌سازی‌شده همراه‌با امکانات اضافی است. مشابه سری F در محصولات برند لکسوس یا فراتر از آن، مدل‌های M ساخت بی‌ام‌و، هیوندای نیز تلاش می‌کند علاقه‌مندان به تولیدات خود را با مدل‌های اسپرت و آپشنال افزایش دهد.

Hyundai Tucson N Line

تاکنون، سری N لاین هیوندای به محصولات کوچک و اقتصادی تعلق داشت. اضافه‌شدن توسان به این گروه، نکته‌ی بسیار مهمی در روند توسعه‌ی هیوندای محسوب می‌شود و می‌توان امیدوار بود دیگر مدل‌های پرفروش بزرگ‌ترین خودروساز کره، مثل سوناتا و سانتافه، در نسخه‌ی N لاین رونمایی شوند.

Hyundai Tucson N Line

هیوندای توسان N لاین صرفا نسخه‌ای متفاوت از نمونه‌ی استاندارد با سپرهای اسپرت نیست. این محصول در سیستم فرمان و تعلیق نیز، برتری‌هایی در‌مقایسه‌با مدل‌های معمول دارد. راننده‌ی هیوندای توسان N لاین حس کراس‌اوری اسپرت با فرمان‌پذیری بهتر و هیجان بیشتر را تجربه خواهد کرد. بنابر اعلام رسمی هیوندای، فنربندی این خودرو ۸ درصد در جلو و ۵ درصد در عقب، سخت‌تر از مدل استاندارد است. درضمن، نرم‌افزار کنترل سختی فرمان نیز مخصوص توسان N لاین برنامه‌ریزی شده است.

Hyundai Tucson N Line

رینگ‌های اسپرت ۱۹ اینچی با نمای سیاه‌رنگ به‌‌طور استاندارد روی توسان N لاین ارائه می‌شوند. رنگ تیره در قسمت‌های مختلف سپرها، بال عقب، سقف، ریل باربند و آینه بغل هم وجود دارد. با نگاه دقیق‌تر می‌توان فهمید جلوپنجره‌ی توسان N لاین هم تاریک‌تر از مدل استاندارد به‌نظر می‌رسد و فلز این قسمت به‌جای کروم براق، خاکستری تیره است. بازطراحی سپر این خودرو، مهم‌ترین وجه تمایز با توسان معمولی محسوب می‌شود و نقش مهمی در ظاهر اسپرت سری N لاین ایفا می‌کند. همچنین، چراغ‌های LED روشنایی روز از داخل کاسه‌چراغ حذف شده و حالا در طرفین سپر هستند.

Hyundai Tucson N Line

در فضای داخلی، حرف N و خط دوخت قرمز روی صندلی‌ها تفاوت توسان N لاین با مدل استاندارد را نشان می‌دهند. روی دسته‌دنده نیز فلز نقره‌ای رنگ با لوگوِ N لاین وجود دارد. درمجموع، فضای داخلی خودرو تفاوت چندانی با نمونه‌ی اصلی ندارد و صرفا می‌توان از چرم مرغوب صندلی‌ها با ظاهر اختصاصی استفاده کرد.

Hyundai Tucson N Line

در کمال تعجب، توسان N لاین ازنظر پیشرانه و قوای فنی، برتر از مدل استاندارد نیست. سیستم دودیفرانسیل و جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک امکانات اضافی خودرو هستند که در نسخه‌ی پایه وجود ندارند. هیوندای توسان N لاین در ارزان‌ترین مدل، به جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و انتقال قدرت تک‌محور روی چرخ‌های جلو مجهز خواهد بود. این خودرو با یک نوع پیشرانه‌ی بنزینی و دو نمونه‌ی دیزل تولید خواهد شد. مدل بنزینی از پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۷۴ اسب‌بخار و گشتاور ۲۶۵ نیوتن‌متر برخوردار است تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۹ ثانیه و نهایت سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت فراهم شود. میانگین مصرف سوخت هیوندای توسان N لاین ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرساعت خواهد بود.

خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران هیوندای و کراس‌اورهای اسپرت، برنامه‌ی تولید توسان N لاین با پیشرانه‌ی ۳۴۰ اسب‌بخار است. البته، این محصول تقریبا دو سال دیگر تولید خواهد شد. در سمت دیگر ماجرا، شایعاتی وجود دارد که پیشرانه‌ی ۲ لیتری N پرفرمنس هیوندای با قدرت ۲۷۵ اسب‌بخار که روی i30N ارائه شد، برای توسان N لاین هم عرضه شود. قیمت نهایی این خودرو با پیشرانه‌ی ۱۷۴ اسب‌بخار، حدود ۳۰,۰۰۰ دلار خواهد بود؛ درحالی‌که قیمت ارزان‌ترین نسخه از هیوندای توسان در بازار جهانی ۲۴,۰۰۰ دلار است.

  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line
  • Hyundai Tucson N Line

منبع: زومیت