وضعیت روبه بهبود صادرات نفت/اجماع ملی برای اصلاح ساختار بودجه/ فساد۵۰هزار میلیاردی درحوزه پزشکی

پیشنهادات «نوبخت» برای کاهش اتکای بودجه به نفت/ تجمع مربیان پیش دبستانی و معلمان حق‌التدریسی مقابل مجلس/ وجود فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه پزشکی/ انتخاب ۳ حقوقدان شورای نگهبان در دستور کار هفته جاری مجلس/ وضعیت صادرات بنزین رو به بهبود و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (یک شنبه) بیست وسوم ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

به گزارش ایسنا، ، جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.

همچنین در جلسه غیرعلنی مجلس نیز که به ریاست علی لاریجانی و با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شده، اصلاح ساختار بودجه بررسی شد.

سیده فاطمه ذوالقدر در همین رابطه گفت: آقای نوبخت با حضور در جلسه غیرعلنی، راهکارهای اصلاح ساختار بودجه و کاهش اتکا به نفت را ارائه کرد و بر ضرورت تقویت بانک‌ها و همچنین تقویت تولید تاکید کرد.

اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نیز ضمن تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی گفت: دولت، مجلس و سایر نهادهای مؤثر در تنظیم و تدوین بودجه کشور در اصلاح ساختار بودجه به اجماع رسیدند و نقشه راه اصلاح ساختار بودجه تعیین شده است.

علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای بهبود وضعیت اقتصادی در جلسه غیرعلنی، توضیحاتی ارائه کرد و گفت که در این جلسه بر موضوع اتخاذ تمهیداتی برای وضعیت بهتر اقتصادی در شرایط فعلی نیز بحث مفصلی انجام شد.

ناطقین امروز مجلس

خجسته: تمام راه‌های ورود قاچاق را شناسایی کرده‌ایم

زرآبادی: هجمه‌ها و بی‌اخلاقی‌ها را به جان خریداریم و حرف مردم را می‌زنیم

وقفچی: توسعه پایدار بر پایه عدالت را سرلوحه تصمیمات‌مان قرار دهیم

نماینده سلماس: پروژه بیمارستانی عامل اختلاف وزارتخانه‌های بهداشت و راه

***

سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت در جلسه امروز این فراکسیون گفت: طبق توضیحات وزیر بهداشت در حوزه پزشکی فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی وجود داشته است. ما نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی کجا و چطور هزینه شده است. با وجود این وزارت بهداشت با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیفتد.

در جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوه قضائیه را مکلف به بهره گیری از امکانات خود در راستای اعاده اموال نامشروع مسؤولان کردند.

همچنین در پی معرفی پنج گزینه حقوقدان شورای نگهبان از سوی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی به مجلس شورای اسلامی، انتخاب سه حقوقدان شورای نگهبان از بین افراد معرفی شده در دستور کاری این هفته مجلس قرار دارد.

مهرداد لاهوتی در توضیح جلسه فراکسیون مستقلین گفت که طبق اعلام وزیر نفت وضعیت صادرات نفت رو به بهبود است.

علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول پنج طرح و لایحه به صورت عادی خبر داد.

امروز همچنین تعدادی از مربیان پیش دبستانی از نقاط مختلف کشور مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار اجرای مصوبه مجلس درباره‌ حق‌التدریس شدن مربیان پیش دبستانی از سال ۹۲ تا ۹۷ شدند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا